Книжки про Володимира Івасюка та пісенники

Блискавиці б’ють у найвищі дерева

Обкладинка

Степан Пушик

2011 Місто НВ (Івано-Франківськ)

ISBN 978-966-428-182-6

Пушик С.Г. Блискавиці б’ють у найвищі дерева… — Івано-Франківськ: Місто НВ, 2011. — 268 с.

Ця повість Степана Пушика спочатку була опублікована у газеті «Галичина» протягом червня–серпня 2010 року під назвою «Батько й син з-під сузір’я порядності». У газетному варіанті залишилися певні неточності, які були виправлені у книжковому виданні.

* * *

Життя композитора Володимира Івасюка було тісно пов’язане з Івано-Франківщиною. Одним із тих, хто єднав його з нашим краєм, був поет Степан Пушик. Завдяки їхньому творчому тандему народилася не одна популярна пісня, яка витримала випробування часом. На жаль, співпрацю двох наших великих сучасників обірвала трагічна смерть Володимира Івасюка 1979 року. Тридцятиріччя після того лише підкреслило значущість композитора і його творчости для української культури.

Контакти з батьком композитора — письменником Михайлом Івасюком і самим Володимиром Івасюком стали основою нової повісті, працю над якою недавно завершив Степан Пушик. Як зізнався днями письменник, написав він її досить давно, але через завантаженість літературною й викладацькою роботою аж тепер поставив у ній останню крапку. Причому немалою мірою поштовх до цього дало поновлення торік слідства у справі загибелі Володимира Івасюка.

Сьогодні «Галичина» починає публікувати новий твір Степана Пушика під назвою «Батько й син з-під сузір’я порядності». Плануємо цю цікаву розповідь, в якій фігурує немала кількість відомих людей, дарувати читачам газети щономера, а вони з вирізок із «Галичини» зможуть скомпонувати собі книжечку.

* * *

Лавреат Шевченківської премії Степан Пушик, автор багатьох поетичних збірок, романів, повістей, новел, есеїв був близьким другом і співавтором пісень композитора й поета Володимира Івасюка. Про нього (і не тільки про нього) він написав повість «Блискавиці б’ють у найвищі дерева», яку відзначено першою премією часопису «Березіль». З неї читачі дізнаються багато нового про юного генія, чого не знають поки що навіть рідні Володі, Героя України, Шевченківського лавреата.

До книжки включено також есеї про Зауралля, де перебував на засланні Тарас Шевченко, про магнетизм давніх святилищ на батьківській землі Івана Франка, про Богдана Лепкого, Тараса Мельничука, Віталія Колодія, Богдана Радиша, Ольгу Слоньовську, про казкарку і співачку Доню Юрчак, статті та відповіді автора на анкету редактора часопису «Вежа».

Зміст