Книжки про Володимира Івасюка та пісенники
Чернівецький обласний меморіальний музей Володимира Івасюка. Путівник
Виставки, конкурси, зустрічі
Як уже згадувалось, першу свою виставку музей експонував у Чернівецькій міській дитячій бібліотеці. З того часу минуло не так багато років, а з життям і творчістю Володимира Івасюка, попри всі труднощі з фінансуванням, познайомились мешканці Києва, Тернополя, Стрия. Щороку музей запрошує буковинців і гостей міста на кілька виставок, присвячених композиторові, його родині. Остання з таких — «Колискова для генія» — про матір Володимира Софію Іванівну. Вона експонується в виставковому залі музею. У чернівчан була можливість більш детально познайомитися з Івасюком-поетом на виставці «Володимир Івасюк у сузір’ї слова», з Володимиром-керівником ансамблю «Буковинка», в відкритті якої взяли участь учасники ансамблю. Однокурсники Володимира по Чернівецькому медичному інституту прийшли відкривати вернісаж «Студентські роки Івасюка». На часі — знайомство з творчістю видатного українського композитора в містах і селах Буковини.
З метою популяризації імені композитора музей проводить чимало цікавих заходів. Це, в першу чергу, конкурс юних композиторів «Мандрівний музика», конкурси знавців творчості Івасюка, юних читців, на кращий літературний твір та на кращу ілюстрацію до пісень Івасюка. Великий інтерес у чернівчан викликали Дні шляхетності мови, які проводяться в листопаді в день народження Михайла Івасюка, акція «Захистимо наших дітей від безкультур’я», діяльність Літньої школи обдарованих дітей, концерти «З-над Черемоша й Прута» — народні пісні в записах В. Івасюка у виконанні ансамблю бандуристів Раїси Кузьменко, концерт пам’яті Івасюка за участю відомих скрипалів Людмили Шапко й Павла Чоботова, творчий вечір заслуженої артистки України Марії Миколайчук та презентація її касети з піснями, записаними від Володимира.
Меморіальний музей Володимира Івасюка був одним з організаторів ювілейних наукових читань «Володимир Івасюк. Життя й творчість на тлі епохи» в Чернівецькому Національному університеті, а також організатором наукових читань з нагоди ювілею Івана Миколайчука — друга композитора, який мріяв про те, щоб Володя написав музику до одного з його фільмів.
Працівники музею беруть участь у різних наукових заходах, як-то конференції, V Міжнародний конгрес україністів і т. ін. Матеріали наукових читань опубліковані в книзі «Життя як пісня». Книгу проспонсорував блок Віктора Ющенка «Наша Україна». Крім того, з ініціативи музею видано «Монолог перед обличчям сина» — художньо-документальну повість Михайла Івасюка (головний спонсор Ігор Воронич), збірку новел М. Івасюка «Сповідь Аріадни» (спонсор Іван Ринжук), вдруге вийшли «Елегії для сина», а також збірка нарисів П. Нечаєвої «Безмежна тінь великих душ».
Всі ці успіхи в експозиційній, культурно-просвітницькій, науковій та видавничій діяльності, в забезпеченні матеріально-технічної бази музею, безперечно, були б неможливими без допомоги багатьох людей, які стали справжніми друзями музею. Це чернівецький міський голова Микола Федорук, який підтримав чимало заходів музею й протегує нам у багатьох справах, народна артистка України Софія Ротару, яка дала благодійний концерт у фонд музею, народний артист України Микола Мозговий та Фонд імені Володимира Івасюка, які перерахували кошти з відкриття й закриття VIII міжнародного конкурсу імені композитора в фонд музею, видавець Ігор Воронич, Світова Федерація українських жіночих організацій, яка передала кошти на придбання комп’ютера, міжнародний фонд «Відродження», який надав грант на проведення конкурсу «Мандрівний музика», Любомир Винар і Петро Кріль із США, маестро Володимир Солоджук, наші землячки за кордоном Ольга Флорескул і Наталя Пєскова.
Окреме слово — про журналістів — буковинських, які завжди з інтересом, доброзичливістю й повагою ставляться до всіх акцій музею, і київських, зокрема Олену Чередниченко й Тетяну Поліщук, завдяки їх публікаціям у всеукраїнських газетах про існування музею дізналися шанувальники творчості Володимира Івасюка в багатьох куточках світу.
Нині меморіальний музей Володимира Івасюка працює над новими виставками, дослідженнями, проектами, щоб творчість геніального пісняра зігрівала наші серця. Цьому, зокрема, слугуватиме екскурсійний маршрут «Чернівці — колиска української пісні» та туристський маршрут «Шляхами буковинської трійці», виставка «Володимир Івасюк. Планета пісень», мистецькі проекти «У полоні пісень» та «Тільки раз цвіте любов», конкурс на кращий рушник і гобелен, інші справи.