Книжки про Володимира Івасюка та пісенники

Володимир Івасюк. Життя — як пісня. Спогади та есе

Обкладинка

Парасковія Нечаєва

2003 Букрек (Чернівці)

ISBN 966-7854-79-5

Володимир Івасюк. Життя — як пісня. Спогади та есе. Літературно-публіцистичне видання./Упорядник Парасковія Нечаєва. — Чернівці: Букрек, 2003. — 216 с.: іл.

Книжка спогадів та есе розповідає про незабутнього, знаного усьому світові Володимира Івасюка — чарівника безсмертної пісні. До видання увійшли також кращі твори композитора.

Матеріали цієї книги повністю увійшли до різних розділів нашого сайту. Перша частина книжки складена із спогадів. Їх можна прочитати у відповідному розділі. Друга частина є підбіркою матеріалів з наукових читань у Чернівецькому національному університеті ім. Юрія Федьковича 1999 року. На сайті вони викладені у розділі «Статті».

* * *

У мене іноді бувають такі моменти: до якогось часу я почуваюся нормальною людиною, а через кілька секунд мене охоплює непереборне бажання співати.

Тоді я тихенько ховаюсь від усякого товариства й чекаю закінчення цього «музичного наслання». Іноді це триває декілька днів. Я ходжу сам не свій, а мама, наступаючи мені на п’яти, тихенько перепитує «Що з тобою?», друзі-товариші дивно посміхаються, а мені загалом у ці хвилини чомусь дуже незручно.

В такі дні я пишу пісні.

Вони для мене, як свято. Всю навколишню сіру прозу забарвлюю найкращою рожевою барвою моєї уяви. Зі мною залишаються тільки ритми й гармонії.

Володя
Осінь 1963 року.
(З листа до Ніни Щербакової).

Зміст