Музичні фільми та концерти

Фінал конкурсу «Пісня–71»

Благословляю молоді серця,
Які визбирують тебе з мелодій,
І в грудях храм безсмертя зводять
Для тебе, Сину, їхнього співця.

Макет Останкінської вежі

В 1971 році в Радянському Союзі вперше проводився конкурс «Пісня року». І в перший же рік перемогла «Червона рута» Володимира Івасюка. Автора запросили до Москви. Для цієї події Володимир сам зробив аранжування. Василь Зінкевич, Назарій Яремчук та Володимир Івасюк виконали пісню у фіналі під супровід естрадно-симфонічного оркестра Юрія Силантьєва. Запис відбувся 22 грудня, а 1 січня 1972 року програму показали по телебаченню.

Назарій Яремчук згадує про ті дні:

«Грудневого ранку ми утрьох вилетіли до Москви. Володя сидів на задньому сидінні й довершував оркестровки, до нудної мелодії моторів прилучався голос гобою, флейти, скрипок.

На Буковині залишилась ще золота по-осінньому пора, а Москва зустріла, звичайно, снігом. Вітер валив з ніг, але ми все-таки добрались до електрички, впали в крісла й полегшено зітхнули. Поселились у готелі «Мінськ».

Концертна студія Останкіно, довгі миті хвилювання перед виступом. Нарешті, початок. Фінал «Пісні–71» — він проводився вперше — зібрав немало зірок тодішньої естради — Магомаєв, Хіль, Кобзон, Зикіна, Кристалінська, молодий Лещенко. І три хлопці з Буковини. Ми з Василем у стилізованих гуцульських костюмах, а Володя в темно-синьому костюмі вийшли на сцену. Сяйво сліпучих прожекторів, телевізійні камери, величезний оркестр і сотні людей. Раптом — голос гобоя! І ми почали співати:

Ти признайся мені,
Звідки в тебе ті чари?
Я без тебе всі дні
У полоні печалі.

Успіх був визначним. Нас декілька разів викликали на сцену. Володимиру вручили диплом лауреата. А згодом нам усім подарували метрові макети Останкінської телевежі, на яких ми один одному залишили на пам’ять автографи. Воістину чудова пам’ять про ті прекрасні хвилини».

Виробник:
Центральна студія телебачення
Рік:
1971

Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео