Спогади

Дует «Дарка та Славко»

Дует «Дарка та Славко» відбувся, коли Дарка Конопада та Славко Галатян, обоє — перше покоління українських американців, у 1986 році стали музичними партнерами. Їх попросили заспівати кілька пісень під час поетичних читань груп з Українського коледжу для політичних ув’язнених. Таким чином почалася десятирічна музична співпраця та восьмирічне подружнє життя.

Під назвою «Дарка та Славко», дует видав чотири альбоми та зпродюсував багато проектів для інших музикантів. Спочатку їхня увага була спрямована на створення звуку, що був би сприйнятний для українських американців, які до того часу розглядали українську музику, як існуючу для старшого покоління. «Дарка та Славко» захотіли змінити це.

На їхньому першому альбомі, названому просто «Darka & Slavko» («Дарка та Славко»), однією з пісень була «Червона рута» Володимира Івасюка. Пісня була спеціяльно заранжована у жанрі регі через дві причини: вони хотіли додати певного шоку до свого першого альбому, а також вони вірили, що Володимир би це схвалив. Їхній другий альбом «Moment» («Хвилина») відкрив шлях до більш складних аранжувань та дует почав писати власні пісні. Нарешті в 1995, «Дарка та Славко» видали свій третій альбом «Believe» («Повір»), який містив тільки оригінальні пісні. Одна з пісень — «Співці» — була написана про життя та смерть Володимира Івасюка, про те, як він спричинив вибух на українській естраді, що коїться й досі. Ця пісня була написана у поїзді Львів–Чернівці та двома днями пізніше дебютувала на першому українському фестивалі «Червона рута» у 1989 році, на якому дует та їхня новоутворена група в результаті перемогли в номінації «Краща закордонна група».

Дует продовжив подорожі світом, а також записав «живий» альбом із джазовим виконанням своїх найкращих пісень. У 1997 році «Дарка та Славко» розпалися як особисто, так і професійно.

На сьогодні обоє учасників дуету одружилися повторно та продовжують свої музичні кар’єри. Славко записав у 2001 році альбом «The Weight of Words» під іменем Slau, а також продовжує займатися на своїй студії звукозапису. Дарка продовжує співати та писати музику, а зараз працює над своїм власним альбомом. Майбутнє більше вже не побачить спільних студійних робот, проте для людей «Дарка та Славко» та їхня музика залишаться такими, що надихатимуть майбутні покоління творити, писати, кидати виклик минулому.