Новини за 2013 рік

Останні · Попередні


лютий

8

День пам’яті Михайла Івасюка

5 лютого минула 18-та річниця від дня смерті відомого українського письменника Михайла Григоровича Івасюка.

День пам’яті Михайла Івасюка

Біля місця вічного спочинку письменника та його дружини зібралися письменники, друзі та родина. Свічка пам’яті ніколи не згасне в душах буковинців. Згадували Михайла Григоровича його донька Оксана Івасюк-Павлюк, директор Меморіального музею Володимира Івасюка М. Я. Лазарук, директор універсальної бібліотеки ім. М. Г. Івасюка А. С. Іваницька, заступник начальника управління культури Т. М. Шарагова, письменники В. А. Вознюк та В. Т. Косяченко.

День пам’яті Михайла Івасюка

У Чернівецькому обласному Меморіальному музеї Володимира Івасюка працівниками музею була підготовлена виставка «Любові великої зерна», яка розповідає про роки керування М. Г. Івасюком літературною студією імені Степана Будного, яка діє на філологічному факультеті ЧНУ ім. Ю. Федьковича з 50-х років минулого століття.

День пам’яті Михайла Івасюка

Керували нею в різні роки викладачі університету Анатолій Добрянський, Михайло Івасюк та Богдан Мельничук.

Спогади, листи, вірші також стали героями цього дня. Адже як добре, що людина має пам’ять, вона нуртує і живить майбутнє.

День пам’яті Михайла Івасюка

Михайло Григорович ожив у спогадах своїх учнів — професора, доктора філологічних наук Ніни Гуйванюк (Царук), письменників Володимира Вознюка, Анатолія Томківа, фотографа Романа Островського, товариша М. Г. Івасюка, професора Б. І. Мельничука. Сумними акордами у вінок пам’яті письменнику вплелися мелодії Миколи Лисенка «Елегія» та «Ескіз» у виконанні солістки Чернівецької обласної філармонії Євгенії Нестеренко.

Людина живе доти, доки її пам’ятають. Так вважають всі присутні, які побували в цей день у родинному помешканні Івасюків, нині — Меморіальному музеї В. Івасюка.


лютий

8

Павло Дворський в гостях у Меморіального музею Володимира Івасюка

Павло Дворський в гостях у Меморіального музею Володимира Івасюка

1 лютого композитор та співак Павло Дворський відзначив свій 60-річний ювілей. Про творчість цього Народного артиста України знають не лише в Україні, а й у всьому світі. Адже Буковина дала мистецькому олімпові чимало відомих композиторів — Сидора Воробкевича, Володимира Івасюка, Василя Михайлюка, Левка Дутковського, Павла Дворського, Андрія Кушніренка, Віктора Рурака.

Павло Дворський в гостях у Меморіального музею Володимира Івасюка

Павло Ананійович Дворський був солістом ВІА «Смерічка» і вже тоді, наприкінці 70-х років, почав писати власні пісні. «Весільний розмай», «Стожари», «Смерекова хата», «Маки для сина», «Будуймо храм», «Вітчизни дим» давно стали візитівкою мистця.

Його називають діамантом української естради. І це справді так. Ще в 1994 році М. Г. Івасюк, батько геніального композитора Володимира Івасюка благословив у широкі світи вихід першого пісенника композитора «Будуймо храм!» чудовою передмовою. І слова письменника стали пророчими: «Він належить до нових українських співаків, які вже можуть, нарешті, випростатись і розкрити почуття, думи та настрої своїх сучасників».

Павло Дворський в гостях у Меморіального музею Володимира Івасюка

Павло Дворський в гостях у Меморіального музею Володимира Івасюка

Павла Ананійовича люблять і шанують на Буковині. Він завжди є бажаним гостем Чернівецького обласного меморіального музею Володимира Івасюка. Зустріч, яка відбулася 7 лютого у стінах закладу, зібрала чимало його колег і шанувальників. Звучали пісні, які давно стали народними: «Вітчизни дим», «Нехай тобі розкаже дощ», «Смерекова хата», «Рідна мова», «Почуття», «Мама Марія», «Сама здогадайся», «Стожари». Вперше композитор виконав пісню на вірші Неоніли Стефурак «Весільні коні». Гість музею був щирим і відвертим у своїх спогадах, роздумах про духовність України в наші дні, щиро дякував буковинцям за любов до його пісень. Дружина композитора Світлана Дворська, Оксана Івасюк, заслужений діяч мистецтв України композитор Віктор Рурак, дует «Скриня» у складі заслужених артистів України Марії та Володимира Лобураків, поети Василь Васкан і Василь Бабух, художник Анатолій Житарюк, головний редактор газети «Буковина» Анатолій Ісак, румунський поет і перекладач Мірча Лютик, режисер Василь Селезінка, працівники бібліотек, музеїв, журналісти із великим захопленням побували на більш як тригодинному концерті співака та композитора Павла Дворського, який подарував свято своїм шанувальникам. І враження від нього ще довго будуть переповнювати наші душі прекрасними почуттями.

«Червона рута» Володимира Івасюка традиційно звучить на всіх музейних заходах. Цього разу солістом був Народний артист України Павло Дворський разом із присутніми гостями.


березень

6

І все згадали знов…

Виставка фотографа і журналіста Романа Островського «І все згадаєм знов…»

64-ту річницю від дня народження Героя України, композитора Володимира Івасюка відзначили у Чернівецькому меморіальному музеї Володимира Івасюка. Цієї днини відбулося також відкриття персональної виставки фотографа, члена Національної спілки журналістів України Романа Островського.

Роман Карлович Островський народився в 1950 році у місті Коломия, в 1968 році вступив на хімічний факультет Чернівецького державного університету, одночасно закінчив школу журналістики. З 2006 року і понині працює директором «Радіо Чортківщини».

Виставка фотографа і журналіста Романа Островського «І все згадаєм знов…»

В газеті «Радянський студент» від 10 вересня 1971 року вперше була надрукована фотографія Романа Островського з фрагменту українського музичного фільму «Червона рута», зйомки якого відбувалися на території турбази «Гуцульщина» в місті Яремче. За порадою Жана Олексійовича Макаренка Роман Островський відзняв декілька кадрів для майбутніх золотих сторінок української естради.

В 1972 році як власкор газети «Радянський студент» був запрошений на зйомки всесоюзної телепередачі «Алло, ми шукаємо таланти!», які відбувалися у мармуровій залі ЧДУ. Р. Островський був єдиним запрошеним фотографом цієї цікавої та популярної на той час молодіжної програми. До сьогодні займається фотографією, є керівником фотостудії «Ніч лава», багато світлин надруковано в музичних журналах «Галас», «Своя музика» та інших.

Виставка фотографа і журналіста Романа Островського «І все згадаєм знов…»

На виставці «І все згадаєм знов…» представлені кадри фільму «Червона рута», телепередачі «Алло, ми шукаємо таланти!», фестивалю «Червона рута-88», що відбувався у м. Кіцмань, світлини, на яких Василь Зінкевич та Михайло Григорович Івасюк під час зустрічі у Чернівцях в 1980 році, та кадри з приватних фотоплівок В. Івасюка.

В день відкриття виставки у музеї Володимира Івасюка побувало багато поважних гостей: Заслужені артисти України Іван Кавацюк та Оксана Савчук (дует «Писанка»), режисер Василь Селезінка, журналіст Жан Макаренко, письменники Богдан Мельничук, Володимир Вознюк, Тамара Севернюк, Раїса Кольца-Гульпе, учасниці «Смерічки» Зоя Маслова та Нелла Труфін, які також є і героями фотографій Романа Островського.

Присутні гості за допомогою світлин змогли повернутися у минуле, згадати яскраві сторінки з історії української естради і ще раз підтвердити велику силу пісень генія Володимира Івасюка.

Завершальним акордом заходу звучала незабутня «Червона рута».


березень

13

Щорічний звітний концерт та вручення стипендій від «Автографу»

Вручення стипендій ім. В.Івасюка та звітний концерт до дня народження композитора

5 березня у будинку культури творчої молоді «Автограф» м. Чернівці відбувся звітний концерт «Пісня буде поміж нас», приурочений 54-й річниці від дня народження композитора Героя України Володимира Івасюка.

Вручення стипендій ім. В.Івасюка та звітний концерт до дня народження композитора

Першу заохочувальну стипендію імені Володимира Івасюка кращим учням шкіл естетичного виховання м. Чернівці вручав Михайло Григорович Івасюк, батько композитора. Ця традиція збережена і нині. Нагородження, як і завжди, проходило у БКТМ «Автограф». Цього року заохочувальну стипендію імені В. Івасюка та дипломи з рук директора «Автографа» Заслуженого артиста України Володимира Лобурака отримали переможці всеукраїнських та міжнародних конкурсів — найкращі учні Елеонора Галицька, Дмитро Бойчук, Анна Молдован, Еріка Черкез, Мирослава Черкез, Анастасія Подлєсна.

Вручення стипендій ім. В.Івасюка та звітний концерт до дня народження композитора

Справді, світ пісень багатий, розмаїтий. Лауреат міжнародних фестивалів Віра Боднарук виконала «Віночок пісень Володимира Івасюка». Ще раз підтвердивши, що пісні В. Івасюка — сучасні, світлі та неперевершені. Також своє мистецтво усім присутнім глядачам дарували Олександр Сєлєзньов, Василь Савюк, Олександра Руссу, Анастасія Подлєсна, Станіслав Семенюк, гурти «Кремп», «Знак води» та інші.

З вітальним словом до переможців звернувся директор Меморіального музею Володимира Івасюка Заслужений діяч мистецтв України Мирослав Ярославович Лазарук. Кожен стипендіат на згадку отримав книгу М. Г. Івасюка «Монолог перед обличчям сина».

Глядачі були сповнені яскравих та незабутніх вражень, адже початок весни зустріли зі щирими мелодіями та піснями.


квітень

12

Запрошуємо на творчу зустріч

Чернівецький обласний меморіальний музей Володимира Івасюка запрошує на творчу зустріч «Коли мелодія стрічається зі словом» із молодою поетесою, переможницею Обласного конкурсу «Мандрівний музика» імені Володимира Івасюка серед юних композиторів Мариною Тимофійчук.

Зустріч відбудеться 19 квітня о 14:00 годині за адресою вул. Маяковського, 40/1.


квітень

24

З долоні аркуша мелодія бринить…

Творча зустріч з молодою композиторкою Мариною Тимофійчук

Доторкнутися до творчості молодої, талановитої композиторки, авторки та виконавиці власних творів Марини Тимофійчук змогли всі, хто завітав 19 квітня до Меморіального музею Володимира Івасюка. Зустріч не була випадковою — 10 років тому Марина стала переможницею VI конкурсу імені Володимира Івасюка «Мандрівний музика» серед юних композиторів. Її пісня «Вогонь» ввійшла в «Золоту п’ятірку кращих авторських пісень Європи» 2008 року. Вона частий гість багатьох музейних заходів, дипломант фестивалю «Червона рута» 2009 року. Деякі цікаві моменти творчого життя Марини Тимофійчук були представлені на виставці «Коли мелодія стрічається зі словом».

Творча зустріч з молодою композиторкою Мариною Тимофійчук

Марина з трепетом ділилася своїми думками та схвильовано розповідала, що саме з конкурсу «Мандрівний музика» розпочалася активна праця над власними піснями. Марина Тимофійчук не лише артистично та натхненно виконала власні твори, а також пісні на вірші Олени Теліги та Миколи Бучка, українську народну пісню «Сивий коню» та пісню, яка вже давно ввійшла в Золотий фонд української естради — «Нестримну течію» Володимира Івасюка.

За характером свого музичного обдарування Марина — тонкий, пристрасний та проникливий лірик. І мелодика її пісень ллється із самого серця. Композиторка використовує досвід фольклорного наповнення української пісні та користується при цьому поліфонією пластів, яка практикується в різних жанрах і формах сучасної музики. Але разом з тим, вже має свій особистий стиль, який притаманний лише їй, Марині Тимофійчук. Адже її пісні створенні на основі активного переосмислення набутих знань і вражень. Своєрідність її стилю визначається органічним поєднанням народних музичних джерел з сучасними формами художнього мислення, сполучення емоційності з мудрою раціональністю. Вона, як творча особистість, прагне збагнути естетичну сутність нових музичних засобів.

Творча зустріч з молодою композиторкою Мариною Тимофійчук

Кожне свято обов’язково має здивувати своєю неповторністю та дивовижними сюрпризами. Такими сюрпризами стали три прем’єрні пісні Марини Тимофійчук: ексцентрична «Я без рамок, без обмежень», лірична «Твої слова викрадають мій спокій» та зворушливо-елегійна «Мама», яка, безперечно, зможе стати напрочуд популярною. Багато пісень, які звучали цієї днини у родинному помешканні Івасюків давно вже є хітами: «Осінній джаз», «Тиша», «Вогонь», «Кішка», «Танго». Допомагав Марині акомпанувати на роялі Володимира Івасюка молодий, талановитий піаніст Віталій Лис.

Щирими оплесками та квітами радо вітали Марину Тимофійчук її батьки, друзі, чоловік, маленькі синочки — Андрійко та Максимко, депутат Чернівецької обласної ради Михайло Павлюк, композитори Лариса Бережан та Віктор Рурак.

Творча зустріч з молодою композиторкою Мариною Тимофійчук

Безперечно, творчий доробок Марини Тимофійчук, позначений розмаїттям тематики й змісту, настроїв і почуттів, жанрів і форм, є внеском талановитої композиторки в сучасну українську музику, продовженням традицій, започаткованих композитором Володимиром Івасюком. Тож хочеться щиро побажати справжній українській авторці емоційних та барвистих творів, яскравого натхнення, щирих прихильників та визнання її таланту у світовій музиці.

Олена Логінова, молодший науковий співробітник Меморіального музею Володимира Івасюка


травень

27

Відкриття фотовиставки Ігоря Бесараби у день пам’яті Володимира Івасюка

Відкриття фотовиставки Ігоря Бесараби у день пам’яті Володимира Івасюка

22 травня, у день пам’яті композитора, Героя України Володимира Івасюка у Меморіальному музеї В. Івасюка зібралося чимало друзів та шанувальників творчості композитора. Також цієї днини відбулося відкриття фотовиставки однокурсника Володі, члена спілки фотолюбителів України, лауреата міжнародних та Всеукраїнських конкурсів лікаря Ігоря Бесараби.

Відкриття фотовиставки Ігоря Бесараби у день пам’яті Володимира Івасюка

Його фотографії надзвичайно щирі, відверті та наповнені життєвою мудрістю. Однокурсники Володимира Івасюка — Марія Соколовська-Марчук, Володимир Королюк, Іван Олексюк згадували про щирість в стосунках з людьми. В цей день віддати шану композитору прийшли заступник начальника управління культури ОДА Тетяна Шарагова, журналісти Володимир Михайловський, Володимир Ворончак, Вадим Пелех, члени фотоклубу «Позитив», співачка Світлана Кобевко, працівники бібліотек та музеїв, родина Ігоря Бесараби, шанувальники творчості Володимира Івасюка.

Відкриття фотовиставки Ігоря Бесараби у день пам’яті Володимира Івасюка

Цікаво інтерпретовано було твір Володимира Івасюка «Лісові дзвіночки» учнями Кіцманської музичної школи ім. В. Івасюка. Інструментальні твори композитора досить складні для виконання, але нині вокальну партію виконала флейта Богдана Бойди, а інструментальну частину на гітарах — Володимир Гаврилюк та Олександра Клим.

Відкриття фотовиставки Ігоря Бесараби у день пам’яті Володимира Івасюка

Ігор Бесараба поділився спогадами про свого однокурсника Володимира Івасюка. Особливо яскравою сторінкою з його студентського життя було літо 1972 року, коли студенти медінституту були на військових зборах у Новоград-Волинську. Деякі фотографії з цієї події представлені на фотовиставці «Душа людська через призму фотооб’єктиву».

Виставка буде тривати ще протягом двох місяців. Тож усі бажаючі зможуть доторкнутися до фотомистецтва лікаря Ігоря Бесараби.

«Червона рута» завжди буде палати вогником надії у серцях всіх свідомих українців і звучати з малих та великих сцен світу.


червень

4

Концерт до дня захисту дітей

День захисту дітей в Меморіальному музеї Володимира Івасюка

До міжнародного дня захисту дітей у Меморіальному музеї Володимира Івасюка відбулася зустріч композитора Оксани Первової-Рошки з вихованцями пришкільного табору ЗОШ №4. Учасники вокальної студії «Шарм» ЧОЦЕВ «Юність Буковини» (керівник Людмила Кірнадз) влаштували справжній святковий концерт, де звучали пісні Оксани Первової-Рошки на слова Катрусі Матвійко, Олексія Тичка — «Подружки», «Любіть Україну», «Я співаю про Буковину», «Дівчатко», «Пілігрим».

День захисту дітей в Меморіальному музеї Володимира Івасюка

Оксана Первова-Рошка також згадала свою першу пісню «Чарівник», яку вона написала у десять років.

Старша донька Оксани Вікторівни, одинадцятирічна Анастасія також робить перші кроки у композиторській справі. Її пісня «Перистий ведмедик» на слова Олексія Тичка вже полюбилася юним чернівчанам. Цікаве рокове звучання мелодії пісні гарно сприйняли і юні гості музею.

День захисту дітей в Меморіальному музеї Володимира Івасюка

Чернівчани — великі та маленькі — вже полюбили вистави, які йдуть на сцені музично-драматичного театру ім. Ольги Кобилянської «Як Настуня ледь не стала марою», «Карлсон, який живе на даху», «І ще раз про Червону Шапочку». Музику до цих вистав написала О. Первова-Рошка. Тож дітям було цікаво разом з композитором вивчити приспів пісеньки, яку співає Червона Шапочка, і наступного разу на перегляді улюбленої вистави буде можливість підспівати усім акторам.

Дитинство — найкраща і найцікавіша пора у житті людини. Солодкі сюрпризи потішили дітей і стали завершальним акордом зустрічі.

А «Червона рута» Володимира Івасюка звучала ще раз у виконанні всіх, хто побував цієї днини у Меморіальному музеї.

Задоволеними залишилися усі — і гості, і маленькі артисти.


липень

24

Річниця з дня смерті Лідії Відаш

Рік тому, 24 липня 2012 року, померла українська співачка, перша виконавиця пісень Володимира Івасюка Лідія Відаш.

Восени 1969 року вона вперше виконала на Республіканському радіо пісні Володимира Івасюка «Я піду в далекі гори» та «Каштани». Пізніше Відаш стала першою виконавицею ще двох пісень В. Івасюка «Казка гір» та «Відлуння твоїх кроків». У 1974 році на V Всесоюзному конкурсі артистів естради з піснею «Ой летіли дикі гуси…» співачка посіла друге місце, випередивши Аллу Пугачову, яка стала третьою.

Кар’єру Лідії Відаш занапастив її перший чоловік режисер урядових концертних програм Борис Шарварко через її непоступливість. Після виходу на пенсію жила досить бідно, мріяла видати мемуари та зробити творчий вечір. Та мрії залишились нереалізованими через відсутність коштів та спонсорів. І після важкої і тривалої хвороби артистка померла.


вересень

27

Ми виросли на піснях Івасюка

Відбулося свято української пісні, присвячене «Червоній руті»

Уже 43 роки «Червону руту» Володимира Івасюка співають із великої сцени, на весіллях, у дружніх компаніях…

Свято Української пісні 2013

Вперше вона прозвучала 13 вересня 1970 року на Театральній площі. 21-річний студент медінституту Володимир Івасюк виконав свою «Червону руту» разом із Оленою Кузнєцовою в прямому ефірі відомої колись телепрограми «Камертон доброго настрою», яку транслювали на всю Україну.

Цій події було присвячено свято української пісні, яке відбулося минулої неділі в муздрамтеатрі. Вшанувати пам’ять Володимира Івасюка і послухати його пісні прийшли сотні чернівчан. Весь зал співав «Червону руту».

«Хочемо, щоби свято стало всеукраїнським»

Свято Української пісні 2013

— Я прийшов на свято одразу після церкви, — зізнався чернівчанин Іван Миколайович. — Ми виросли на піснях Володимира Івасюка. Мені особливо подобалися «Червона рута» і «Водограй». Свого часу вони були надзвичайно популярними, їх співали на кожному концерті та весіллі.

Пісні Володимира Івасюка дуже подобаються шестикласниці школи №4 Надійці Петрюк. Дівчинка навіть проспівала для нас «Червону руту».

— Учасники нашої студії виконували пісні Володимира Івасюка, виступали на конкурсі його імені. Вони люблять їх, — переконана викладач вокальної студії «Претендес» Ірина Мойсєєва.

Свято Української пісні 2013

— Ми вже вп’яте проводимо свято української пісні з нагоди першого виконання пісень Володимира Івасюка «Червона рута» і «Водограй», — розповів художній керівник обласної філармонії, заслужений діяч мистецтв України Остап Савчук. — Це була велика подія для Чернівців та Буковини, яку вважають пісенним краєм. Нам приємно, що до цього свята долучаються молодіжні та дитячі колективи. У цьому концерті братиме участь приблизно 40 учасників. Хочемо, щоб свято «Червоної рути» стало всеукраїнським, і скрізь звучали пісні Володимира Івасюка.

«Червону руту» Івасюк присвятив Мусі

Свято Української пісні 2013

— Це було літо 1970 року, — пригадує керівник ансамблю «Смерічка», народний артист України Левко Дутковський. — Учасники ансамблю, а це були переважно студенти Вижницького училища прикладного мистецтва, роз’їхалися на канікули. І я порадив Володі Івасюку зробити дна варіанти «Рути»: авторський та у виконанні солістів «Смерічки» Назарія Яремчука і Василя Зінкевича. 13 вересня 1970 року «Червону руту» заспівав сам Володя з молодою викладачкою Чернівецького педучилища Оленою Кузнєцовою. А вже у жовтні того ж року пісню виконала «Смерічка» на сцені Чернівецької філармонії. Колишній Союз «Рута» заполонила у 1971 році — після того, як Назарій Яремчук, Василь Зінкевич та Володимир Івасюк виконали її на телефестивалі «Пісня–71».

— Володя Івасюк і звукорежисер Чернівецького телебачення "Василь Стріхович прийшли по мене додому опівночі, — пригадує Олена Кузнєцова. — Студія увесь день була зайнята, і записувати «Червону руту» ми могли лише так пізно. Працювали всю ніч, зробили аж 12 дублів. Бо прискіпливого Стріховича щось не влаштовувало. А під ранок усією компанією пішли святкувати цю подію у парк. На Театральну площу, де знімали програму «Камертон доброго настрою», прийшло дуже багато людей. Тоді ми навіть не думали, що це стане такою великою подією. Івасюк миттєво став популярним, а відблиск його слави дістався й мені. Коли йшла вулицею, чула: «Ось та дівчина, яка співала “Червону руту”».

— Багато років ніхто достеменно не знав, кому Володимир Івасюк присвятив свою «Червону руту», тому називали різні прізвища дівчат, — запевнив журналіст Роман Островський. — Я першим зовсім випадково дізнався, що пісня була присвячена Марії Соколовській, яку називали Мусею. Вона була моєю однокласницею і навчалася в одній групі з Івасюком у медінституті.

Надія Будна,
«Молодий Буковинець» №16


жовтень

18

Мистецька вітальня зі скульптором Володимиром Гамалем

Мистецька вітальня з Володимиром Гамалем

У ритмі повсякденного життя ми інколи не помічаємо краси нашого міста, його архітектурний комплекс. Або, можливо, настільки знаємо зорово кожен будинок, пам’ятку та пам’ятник, що не завжди знаємо автора того чи іншого монументу. Володимир Ілліч Гамаль — автор пам’ятників у Чернівцях Юрію Федьковичу, українській писемності, автор бронзової скульптури «Прометей», що по вулиці Головній, пам’ятника Петру Сагайдачному у Хотині, Дмитру Загулу у Мілієво, Остапу Вільшині у Садгорі. Скульптор творить у скульптурних формах ідеї та переживання. Для його портретів визначних українських діячів характерна окриленість. Навчався на відділенні скульптури Естонського державного художнього інституту в Талліні. Культура пластики, реальність в опрацюванні поверхонь матеріалів у Гамаля поєднана з гостро-сучасним відчуттям можливостей об’єкту.

Мистецька вітальня з Володимиром Гамалем

Крізь значну частину творів скульптора проходить наскрізна думка про пошук прекрасного на землі і в небесах. Втілює він всі свої прагнення здебільшого в досконалі жіночі фігури. Адже, на думку скульптора, природа не створила нічого досконалішого від жіночого тіла. Саме через неї скульптор віднаходить красу душі, її порив до польоту. Палітра його надзвичайно багата і розмаїта. У малих формах кераміки відтворив історичне минуле України через видатні постаті Шевченка, Гамалії, Сагайдачного, Мазепи, Бандери, Кобилянської, Маковея, Яремчука, Івасюка…

Мистецька вітальня з Володимиром Гамалем

17 жовтня у літературно-мистецькій вітальні музею Володимира Івасюка «У родинному колі» радо вітали знаного скульптора. Працівниками музею була підготовлена виставка про митця під назвою «Миттєвості», де представлені фоторепродукції робіт Володимира Гамаля та журналістські есеї про скульптора. Цікавим для всіх присутніх було одкровення автора про своє життя, яке, можливо, колись стане окремою книгою. Зі щирим словом до Володимира Ілліча, який нещодавно відзначив свій 65-літній ювілей, звернулися художники Орест Криворучко, Іван Балан, Іван Салевич, Ярослав Заяць, Юрій Якимчук, Манолій Тирон, письменники Володимир Михайловський, Віталій Колодій, Віктор Косяченко, кандидат філологічних наук Ярослава Мельничук. Музичні композиції для автора подарували Заслужений артист України Василь Пиндик (бандура) та студент 3 курсу училища мистецтв ім. Сидора Воробкевича Ігор Тарновецький (гітара).

Мистецька вітальня з Володимиром Гамалем

У фондах Меморіального музею Володимира Івасюка зберігається керамічна робота майстра «Володимир Івасюк» із серії «Славні імена України» (2000 рік). Скульптор Володимир Гамаль поповнив фонди музею ще однією своєю символічною роботою «Хреститель Русі-України».


жовтень

18

Запрошуємо на презентацію книги про Володимира Івасюка

Меморіальний музей Володимира Івасюка запрошує на презентацію книги «Володимир Івасюк» із серії «Великі Українці». Автор книги Віталій Перкун (м. Київ). У презентації бере участь професор Віктор Брехуненко.

Презентація відбудеться 24 жовтня 2013 року о 13 годині.


листопад

4

Презентовано книгу «Володимир Івасюк» з серії «Великі українці»

Презентація книги «Володимир Івасюк» Віталія Перкуна

Ім’я композитора, Героя України Володимира Івасюка не потребує реклами. Про нього написано чимало книг та досліджень. Та 24 жовтня у Меморіальному музеї Володимира Івасюка відбулася презентація нового видання про композитора. Автор — кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАН України Віталій Перкун (м. Київ). Неодноразово буваючи в музеї, автор проникнувся духом В. Івасюка. У серії книг «Великі українці», поруч з іменами Богдана Хмельницького, Степана Бандери, Олени Теліги та інших вийшла і книга «Володимир Івасюк». Разом із автором на презентації побував і засновник серії, автор проекту «Про Україну з гонором та гумором» доктор історичних наук, професор Віктор Брехуненко.

Презентація книги «Володимир Івасюк» Віталія Перкуна

Думка автора є слушною: «Попри все написане про В. Івасюка, ми все ж мало знаємо про нього. Я спробував розглянути життя та творчість В. Івасюка на тлі епохи, в якій йому випало появитися на світ божий та залишити нам той незрівняний світ краси своїх пісень. Івасюк не тільки відчував, не тільки знав музику, фольклор, але й засвоєне, відчуте, наболіле, зігріте, омріяне і вичікуване сповивав у мелодію, співмірну до невидимих і тонких порухів внутрішнього світу. Івасюк був великим європейцем в усіх вимірах. Його музика велична. Вона ошляхетнює нас, українців. І вона виказує смак, аристократизм, невмирущість українства».

Презентація книги «Володимир Івасюк» Віталія Перкуна

Книга розрахована для всіх, хто цікавиться українською музикою. Сподіваємося, книга знайде свого допитливого читача.

На зустрічі прозвучали дві пісні В. Івасюка на слова Б. Стельмаха «Нестримна течія» та «Тільки раз цвіте любов» у виконанні Марини Тимофійчук, автора і виконавиці власних творів, та Іленкуци Любові, учениці Кіцманської музичної школи ім. В. Івасюка. Справді, як зауважив автор книги «Володимир Івасюк» Віталій Перкун — найкращим ушануванням пам’яті українського композитора В. Івасюка буде повернення до джерел української пісні, до вимогливості у творчості, до музики як такої, до усвідомлення свого національного рівня та гордості за українську культуру.


листопад

26

Відбувся 10-й ювілейний обласний конкурс юних читців

Перший обласний конкурс юних читців відбувся 21 листопада 2002 року за ініціативи Чернівецького обласного меморіального музею Володимира Івасюка спільно із обласною бібліотекою для дітей до 85-річчя від дня народження письменника Михайла Івасюка.

X конкурс юних читців

10-й ювілейний обласний конкурс юних читців розпочався мультимедійною презентацією «Обласний конкурс юних читців. 2002–2013…», яку підготувала головний бібліотекар обласної бібліотеки для дітей Дутчак Тетяна.

Протягом дев’яти конкурсів членами журі були: перший директор музею Володимира Івасюка Парасковія Нечаєва, заступник директора з наукової роботи обласної бібліотеки для дітей Ірина Рудая, поети Микола Бучко та Катерина Міщенко, редактор художніх програм Чернівецького державного телебачення Василь Селезінка, учасниця ансамблю «Смерічка» Марічка Наголюк, сестра Володимира Івасюка Оксана Івасюк, художній керівник обласної філармонії Остап Савчук, актриса Чернівецького обласного академічного музично-драматичного театру ім. О. Кобилянської Христина Зборлюкова. Варто згадати тих, яких вже серед нас немає: директор обласної бібліотеки для дітей Олена Заїчкова, голова обкому профспілки працівників культури Тарас Мукан та диктор телерадіокомпанії «Буковина» Олександра Боровкова.

X конкурс юних читців

Цьогорічний конкурсу очолив письменник, редактор «Буковинського журналу», директор Меморіального музею Володимира Івасюка Мирослав Лазарук. Членами журі були поетеса, молодший науковий співробітник Меморіального музею Володимира Івасюка Олена Логінова, директор обласної бібліотеки для дітей Лариса Кирилюк, кандидат політичних наук, викладач кафедри міжнародних відносин, онук Михайла Івасюка Михайло Павлюк та ведуча радіопередач Чернівецької обласної державної телерадіокомпанії «Буковина» Марія Андроник.

До 10-річного ювілею працівники музею підготували фотовиставку «Поезія все бачить, все чує і пам’ятає…», на якій представлені фотографії учасників, переможців та членів журі усіх дев’яти конкурсів та деякі статті про конкурси, а також була представлена виставка з матеріалів бібліотеки «Батько і син», перша частина якої присвячена Михайлові Івасюку — «Патріарх українського письменства Буковини — Михайло Івасюк» та друга, присвячена Володимирові Івасюку — «Йому призналась музика в коханні».

X конкурс юних читців

Серед 42 учасників загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв міста та області, училища №8 та ЧНУ імені Ю. Федьковича переможницею у номінації «Вірші Михайла Івасюка зі збірки-посвяти “Елегії для сина”» стала наймолодша учасниця конкурсу Іваненко Анастасія (ЗОШ №1, 1-А клас), яка зворушила всіх присутніх своїм виступом. Друге місце посіла Демич Оксана (гімназія №5, 6-А клас), яка свій виступ прикрасила грою на скрипці, а третє розділили Куриндаш Лариса (керівник театральної студії «Автограф») та Ткачук Дарія (ЗОШ с. Михальча Сторожинецького р-ну, 5-й клас).

X конкурс юних читців

У номінації «Вірші-посвяти Володимирові Івасюку» переможницею визнали Солкан Христину (гімназія №5, 3-А клас), друге місце зайняла Гуйванюк Ольга (ЗОШ №14, 4-й клас), а третє місце — Косован Тетяна (ЗОШ с. Банилів-Підгірний Сторожинецького р-ну, 9-й клас).

Додаткову нагороду отримав учень 2-А класу гімназії №5 Вахоцький Володимир. Сподіваємось, що наступного року він буде у числі переможців.

Щасливі переможці та учасники отримали в подарунок грамоти, дипломи та книги від Меморіального музею Володимира Івасюка, обласної бібліотеки для дітей, видавничого дому «БУКРЕК» та Михайла Павлюка.